ימים א' - ה'8:00 - 16:00
יום ו'8:00 - 13:00

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר מקשר הסבר
 
 
 
 
072-3226621
 
 
 
 
 
 
 
 
5
1 חוות דעת
 
 
 
 
נעמן מעליות הרכבה ושיווק בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מעלית חיצונית

 
חברת נעמן מעליות נמצאת כבר למעלה מעשרים וחמש שנה בחוד החנית בתחום המעליות בישראל. החברה מעניקה ללקוחותיה שירות מקיף הכולל: ייעוץ, עיצוב, תכנון, אחזקה ושדרוג של כל סוגי המעליות והמעלונים, לרבות מעליות הידראוליות, מיני ליפטים, מעליות חשמליות ועוד. מעלית חיצונית היא מעלית המותקנת בחלקו החיצוני של המבנה, כלומר: לא בתוך פיר מעלית מובנה בתוך הבניין. לרוב, מדובר בתוספת מאוחרת המותקנת בבניינים קיימים. מעלית חיצונית בעלת יתרונות רבים בהשוואה למעלית פנימית, בכל הנוגע להתקנת מעליות במבנים קיימים. זוהי הסיבה לכך שלמעלה מתשעים אחוז מהמעליות המותקנות בבניינים בהן לא הייתה המעלית חלק מהתוכנית המקורית הן מעליות חיצוניות.
 
 

היתרונות של מעלית חיצונית

 
 
 
 
להתקנת מעלית חיצונית יש לא מעט יתרונות, להלן כמה מהם -

  • חופש פעולה עיצובי - מאחר והמעליות המותקנות מחוץ למבנה אינן תלויות בעיצוב ובממדים של חדר המדרגות, הרי שמגוון האפשרויות בכל הקשור לניראות החיצונית וגודל המעלית, רחב יותר.

  • חיסכון בעלויות - רבים סבורים כי התקנה של מעלית מחוץ לבניין כרוכה בעלויות גבוהות יותר כיוון שעל מנת לבנות מעלית מסוג זה יש צורך בהיתרים מיוחדים, מה גם שבניית הפיר יקרה יחסית. אך למעשה ההפך הוא הנכון! העלות הנמוכה של מעלית המותקנת מחוץ לבניין בהשוואה להתקנה של מעלית פנימית נובעת מכך שאין צורך לתכנן מחדש את חדר המדרגות ולבצע בו שיפוץ נרחב.

  • מינימום הפרעה לדיירי המבנה - אחד היתרונות המשמעותיים ביותר העומדים בהתקנת מעליות חיצוניות הוא העובדה כי במהלך עבודות ההתקנה

 
 
 
היתרונות שבמעלית חיצונית - נעמן מעליות הרכבה ושיווק
 
 
 
 
ניתן להמשיך לעשות שימוש בחדר המדרגות ללא הפרעה. הדבר נעשה משמעותי פי כמה לאור העובדה שעל מנת להשיג היתר להתקנת המעלית, יש לקבל, בין היתר, את אישורם של שני שליש לפחות מדיירי המבנה.
 

באיזה סוג מעלית מומלץ לבחור?

 
באופן עקרוני קיימים שני סוגים עיקריים של מעלית חיצונית: מעלית חשמלית ומעלית הידראולית. לכל אחד מהסוגים יתרונות וכמובן, חסרונות. מעלית הידראולית למשל מאפשרת פינוי מהמבנה גם בזמן הפסקת חשמל ומייתרת את הצורך בהקמת חדר מכונות, מה שמוביל לחיסכון בעלויות. עם זאת, לא תמיד מדובר בבחירה המובנת מאליה ולכן, לפני ההחלטה על סוג המעלית יש להתייעץ עם מהנדס מעליות, האדריכל ומהנדס הבניין האמונים על מלאכת התכנון של תוספת הבנייה.